Deal fra 19/6-2020
Femø: Femø Kro & Kursuscenter
Du får med denne deal 2 overnatninger med morgenmad for 2 personer. Der er yderligere 2 tilbud hvor du bl.a. kan få en middag, minigolf og længere ophold.
Udbyder
Tilbudet er fundet hos traveldeal
Pris gælder tilbud A. Gælder findtil 27. juli og 4. aug - 30. okt. Handicapvenlig. Weekendtillæg.
Se alle Femø Kro & Kursuscenter deals
Yderligere beskrivelse
Femø Kro & Feriecenter giver lige nurigtig god rabat på 3 forskellige ophold for 2 personer. Vælg mellem 2 overnatninger med morgenmad, 2 overnatninger med skønne middage mm. eller 3 overnatninger med bl.a en udsøgt goumetmiddag mm. Dealpris fra kun kr. ##796::995%%,- På Femø er der højere til himlen, renere vand og luft, tidligere forår og flere solskinstimer. Benyt dig af en Travel-deal og inviter en du holder af med på et skønt ophold. Vælg mellem følgende deals: TILBUD A: 2 overnatninger med morgenmad for 2 personerDEAL pris kr. ##796::995%%,-Normalpris kr. 1990,-TILBUD B:2 overnatninger med morgenbuffet for 2 personer2 retters menu efter kokkens valg begge dageMinigolf og cykelleje på valgfri dagDEAL pris kr. ##1356::1695%%,-Normalpris kr. 3495,-TILBUD C:3 overnatninger med morgenbuffet for 2 personer 2. dag: 3 retters gourmetmenu efter kokkens valg3. dag: 2 retters menu efter kokkens valgMinigolf og cykelleje på valgfri dag.DEAL pris kr. ##1599::1999%%,-Normalpris kr. 4338,-Bemærk: Ubegrænset køb pr. personVærdibeviset er gyldigt til 01.05.2020Værdibeviset er ikke gyldigt fra 27. juli - 4. august 2020.HandicapvenligMulighed for ekstra opredning.Tillæg: Husdyr kr. 300,- pr. ophold.Ved ankomst fredag eller lørdag kr. 300,- pr. værelse for begge døgn.Midt i Smålandshavet på den smukke ø Femø ligger et familiedrevet hotel/kro i fredelige og rolige omgivelser. Med dejlige værelser, fine kursusfaciliteter og hyggelig kro drives stedet helhjertet til glæde for de mange gæster. Femø ligger med 1 lille times sejllads fra fastlandet. Husk at booke overfart inden afrejse. Femø Kro & Kursuscenter er opdelt i kroen fra 1659 på den ene side af vejen med indgangsparti, restaurant, krostue og festsal og på den anden side kursuscentret fra 1986 & 1999 med alle kursusfaciliteter samt 24 dobbelt-værelser.Alle værelser står komplet nyrenoverede og er indrettet skandinavisk stil. Alle værelser er ikke-ryger værelser, og i forbindelse med værelserne er der fælles opholds- stue med tv og video. Der forefindes også øl- og vandautomat. Læs mere om Femø her: www.femo.dk/faktaKursuscentret med værelser er bygget på sydvendt skråning med udsigt over Femø og Smålandshavet. Værelserne er beliggende dels i hovedbygning og dels i haven i huse opført i amerikansk cedertræ. Omkring kursuscentret er der dejligt haveanlæg med bl.a. petanquebane og basketball-bane.Der er ca. 800 mtr. til stranden og man kan se vand til alle sider.
Gæster skriver på nettet:I naturskønne omgivelser tæt på vandet med mulighed for at lande med små fly. Dejlige værelser, gode senge, lækker mad i gode portioner. Skønne og glade mennesker der servicerer dig. - Marianne Hyggeligt sted, med god betjening og skønne omgivelser. - MartinPænt værelse - god mad - fantastisk beliggenhed - meget fin betjening. - IngeVi er netop vendt hjem fra et fantastisk weekend ophold på Femø Kro, som helt sikkert er et ophold der sent vil gå i vores glemmebog. - LineFemø kro. Skønt sted med meget venligt personale. Dejlig mad i rigelige mængder. Gode oplevelser med små fly som lander og letter. Sejlerfolk som kommer til for at nyde et godt måltid mad. Hygge i krostuen om aftenen - med gode fortællinger fra nær og fjern. Alt i alt et skønt ophold - som er anbefalingsværdigt - Tak for god forplejning til personalet på Femø kro. - John Havde den fornøjelse at lande på deres private landingsplads og få en god frokost med en venlig betjening. Kan også komme dertil med andet end fly, men for pokker det er fedt at flyve dertil og nye en frokost med flyet parkeret lige ved siden af. - Anders
Ekstra information
Askhavnsvej 66 & 69 4945 Femø54 71 50 09
Lokationer